2021 m. rugsėjo 9 d. Vilniaus universiteto Mažojoje auloje buvo apdovanoti Vilniaus universiteto Technologijų uosto (VU Tech Hub) organizuoto geriausių baigiamųjų darbų konkurso nugalėtojai. Laureatus bei renginio svečius pasveikino Vilniaus universiteto rektorius prof. dr. R. Petrauskas, Vertinimo komisijos pirmininkas, Teisės fakulteto dekanas prof. dr. T. Davulis, VU Tech Hub Valdybos narė, VU Verslo mokyklos direktorė dr. B. Miškinienė, Vertinimo komisijos narys, Asociacijos „Infobalt“ generalinis direktorius Mindaugas Ubartas.

Dalyvauti konkurse buvo kviečiami visi Vilniaus universiteto bakalauro bei magistro studijų studentai ir absolventai, kurie einamaisiais akademiniais metais apgynė baigiamąjį darbą vienoje iš 4 kategorijų. Šiemet sulaukta 39 paraiškų. Po vieną VU Tech Hub vardinę 300 eurų stipendiją skirta konkurso nugalėtojams keturiose kategorijose. Konkurse antrąją ir trečiają vietas užėmusių darbų autoriams įteikti pažymėjimai.

Kategorijoje „Technologijos visuomenės raidai“  – už geriausią darbą, kuriame tiriami ir pristatomi technologiniai sprendimai, nulemiantys visuomenės raidą, stipendija įteikta Matematikos ir informatikos fakulteto absolventei Monikai Barauskaitei už darbą: „Imitacinių jutiklių tyrimai“.

Teisės fakulteto absolventė Ema Pauraitė už darbą: „Baudžiamoji atsakomybė už autonominio automobilio vairavimą esant neblaiviam“ apdovanota stipendija kategorijoje: „Visuomeniniai iššūkiai naujųjų technologijų amžiuje” – geriausias darbas, tiriantis robotizacijos, skaitmenizacijos ir dirbtinio intelekto poveikį visuomenės ir jos institutų vystymuisi.

Medicinos fakulteto studentei Eglei Žymantaitei, parengusiai darbą: „Dendritinių ląstelių fenotipo modeliavimas brandinimui naudojant skirtingo molekulinio profilio kiaušidžių vėžio ląstelių linijas“, skirta stipendija kategorijoje:  „Inovacijos gyvenimui” – už geriausią darbą, kuriame siūlomas technologinis sprendimas visuomenės poreikiams tenkinti.

Taip pat Medicinos fakulteto studento Martyno Venckaus darbas: „Žmogaus ir dirbtinio intelekto sąveika kuriant klinikinių sprendimų sistemas“ pripažintas geriausiu tarpdisciplininiu darbu, kuriame nagrinėjamos aktualios sudėtinės problemos ir derinami skirtingų mokslų sričių tyrimo metodai.

Konkurso 2021 vertinimo komisija:

1. Prof. dr. Tomas Davulis – VU Tech Hub Valdybos narys, Teisės fakulteto dekanas, Vertinimo komisijos pirmininkas
  2. Vaidotas Deksnys – MITA inovacijų ekspertas
  3. Inga Langaitė – Asociacijos „Vienaragiai LT“ prezidentė
  4. Prof. dr. Rimvydas Laužikas – VU Tech Hub Valdybos narys, Komunikacijos fakulteto dekanas
  5. Doc. dr. Jurgita Markevičiūtė – VU Tech Hub Valdybos narė, Matematikos ir inofrmatikos fakulteto Strategijos ir bendrųjų reikalų prodekanė
  6. Mindaugas Ubartas – Asociacijos „Infobalt“ generalinis direktorius
  7. Neda Žutautaitė – VU Studentų atstovybės prezidentė

Konkurso 2021 nugalėtojų sąrašas:

Kategorija: „Technologijos visuomenės raidai“:

1. Barauskaitė Monika: „Imitacinių jutiklių tyrimai“, Matematikos ir informatikos fakultetas
  2. Kaminskas Algimantas: „Fermentinio gliukozės biologinio jutiklio kuro elemento biokatodo kūrimas ir tyrimas“, Chemijos ir geomokslų fakultetas
  3. Radziukynaitė Smiltė: „Lietuvos teatro spektaklių prieinamumas internete: 18-25 m. vartotojų auditorijos tyrimas“, Komunikacijos fakultetas

Kategorija: „Visuomeniniai iššūkiai naujųjų technologijų amžiuje“:

1. Pauraitė Ema: „Baudžiamoji atsakomybė už autonominio automobilio vairavimą esant neblaiviam“, Teisės fakultetas
  2. Pakėnaitė Simona: „Blockchainbased Token Economy: ICO Crowdfunding and Post-ICO Market Performance“, Ekonomikos ir verslo administravimo fakultetas
  3. Skerath Lina: „A Comparison of Machine Learning Upsell Propensity Models for the Telecommunication Sector“, Matematikos ir informatikos fakultetas

Kategorija: „Inovacijos gyvenimui“:

1. Žymantaitė Eglė: „Dendritinių ląstelių fenotipo modeliavimas brandinimui naudojant skirtingo molekulinio profilio kiaušidžių vėžio ląstelių linijas“, Medicinos fakultetas
  2. Cechanavičiūtė Ieva Agnė: „Synthesis, Characterization, and Properties of Electrochromic Conductive Polymer/Textile Composites“, Chemijos ir geomokslų fakultetas
  3. Milišauskaitė Justina: „Medaus rūšių ir sudėties nustatymas virpesinės spektroskopijos metodais“, Fizikos fakultetas

Kategorija: „Geriausias tarpdisciplininis darbas“:

1. Venckus Martynas: „Žmogaus ir dirbtinio intelekto sąveika kuriant klinikinių sprendimų sistemas“, Medicinos fakultetas
  2. Leonavičiūtė Dineta: „Biomedicininiai tyrimai ir baudžiamoji atsakomybė“, Teisės fakultetas
  3. Vilutis Aivaras: „Mikrogravitacijos poveikis mielių ląstelių fiziologijai ir atsparumui cheminiams ir fizikiniams veiksniams“, Gyvybės mokslų centras

VU Tech Hub stipendija įsteigta VU Tech Hub ir VU Teisės fakulteto iniciatyva. Stipendijos tikslas – paskatinti Vilniaus universiteto studentus atlikti reikšmingus visuomenės vystymuisi tyrimus rengiant baigiamuosius bakalauro ar magistro darbus tarpdisciplininėmis, technologijų, iššūkių visuomenei ir inovacijų tematikomis, domėtis jomis ir ugdyti tarpdisciplinines kompetencijas šiose srityse.