Prisistatymas investuotojams – svarbi kiekvieno finansavimą siekiančio pritraukti startuolio gyvavimo akimirka. Per vos tris minutes komandos investuotojus turi įtikinti savo idėjos potencialu, pristatyti komandą, sprendžiamą problemą ir technologiją. Tai pirmą kartą darė Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūros (MITA) „TechHub“ pre-akceleratoriaus antrojo ciklo dalyviai.  23 komandos pristatė savo idėjas, iš kurių ekspertų komisija atrinko 3 geriausiai pasiruošusius investicijų pritraukimui startuolius.

„Startuoliai per keturias mokymų savaites jau išsigrynino savo idėjas, problemą, vertės pasiūlymą, verslo modelį ir su projekto mentorių pagalba jau padarė didelę pažangą. Kaip pabrėžė ir komisija, tiek geriausiai pasirodžiusios komandos, tiek kiti dalyviai pristatė įdomius ir aktualius sprendimus, kuriuos su visos „TechHub“ komandos pagalba dar patobulins iki už 8 savaičių vyksiančio baigiamojo renginio“,–  sako MITA vadovas Gintas Kimtys.

Startuolių prisistatymus vertino investuotojų, inovacijų ir verslo ekspertų komisija: rizikos kapitalo fondo „Iron Wolf Capital“ partneris Tomas Martūnas, Vilniaus universiteto Ekonomikos ir verslo administravimo fakulteto dekanė prof. dr. Aida Mačerinskienė bei VšĮ „Transporto inovacijų centras“ vadovas Julius Norkūnas. Komisija startuolius vertino atsižvelgdama į jų poreikį rinkoje, sprendžiamą problemą bei komandos sudėtį.

Efektyviausia rinkoje naftos surinkimo priemonė

Startuolis „Inobiostar“ kuria iš celiuliozės atliekų pagamintą biodegraduojančią pakartotinio naudojimo naftos teršalų surinkimui skirtą priemonę – aerogelį. Iš popieriaus atliekų pagaminta priemonė yra tvari, panaudojama iki 5 kartų, 2 kartus efektyvesnė ir 2 kartus lengvesnė nei kiti rinkoje esantys, paprastai sintetiniai, analogai. Šis aerogelis nesugeria vandens, tik naftos produktus, bei neleidžia jiems išsilieti ir užteršti aplinkos. Siekiant paskatinti dar efektyvesnį valymo procesą, „Inobiostar“ pripildys aerogelį mikroorganizmais, išskirtais iš Baltijos jūros vandens ir smėlio.

„Šioje srityje dirbu jau nuo 2010 metų, kai Meksikos įlankoje įvyko didelis išsiliejimas. Tuo metu tyrinėjau gamtinius sorbentus, kaip kad šiaudai, bet jie nebuvo labai efektyvūs. Prieš metus pradėjome testuoti aerogelį. Ši perspektyvi medžiaga naudojama ir kosmoso pramonėje, ir statybose. Pasirodo, kad iš popieriaus atliekų pagaminta žaliava gali sukurti didžiulę vertę turinį produktą. Pripildyta mikroorganizmais medžiaga leis užtikrinti, kad naftos išsiliejimas neturėtų tragiško poveikio gamtai“, – sako „Inobiostar“ įkūrėja dr. Tatjana Paulauskienė.

Virtualios realybės žiūronai turizmui

„Iron Cat“ kuria virtualios realybės žiūronus turizmui, kurie vaizdo atpažinimo algoritmu ir audiovizualinės medijos pagalba leis vartotojui susipažinti su jį supančia aplinka, praturtindami ją virtualios realybės vaizdais ar leisdami nusikelti į bet kokį kitą lankytiną vietą ar objektą. Žiūronai informaciją pateiks vaizdingai ir moderniai, taip bus skatinamas turistų domėjimasis vietos istorinėmis, kultūrinėmis ir kitomis ypatybėmis, formuojant Lietuvos, kaip technologijų šalies, įvaizdį.

„Tradiciniai turizmo informacijos stendai yra nuobodūs ir nepatrauklūs, paprastai pateikiami tik keliomis kalbomis, gali būti lengvai suniokoti. Šią problematiką atradome patys dirbdami su įvairiais turizmo informacijos centrais, muziejais. Tokios įstaigos jaučia poreikį pasinaudoti naujausiomis technologijomis, siekiant lankytinas vietas modernizuoti, tačiau tam nėra prietaisų, kurie galėtų funkcionuoti autonomiškai, jiems nereikėtų priežiūros. Šie virtualios realybės žiūronai padės lankytinas vietas modernizuoti ir padaryti patrauklesnėmis turistams“,– sako „Iron Cat“ bendraįkūrėjas Paulius Juočeris.

Kokybiškai praleisto laiko su vaikais fiksavimas

Startuolis „Qualico“ kuria interaktyvią aplikaciją, skirtą šeimoms fiksuoti ir analizuoti kokybiškai praleistą laiką kartu. Platformoje bus galima nustatyti, kiek laiko per dieną, savaitę ar mėnesį norima praleisti su vaikais, gauti statistinius duomenis, priminimus. Be to, programėlėje bus galima rasti įvairių veiklų pasiūlymus skirtingo amžiaus vaikams, įsitraukti ir reaguoti į tėvų atrinktus užsiėmimus. Šia programėle siekiama spręsti nepakankamai praleidžiamo laiko su atžalomis problemą, kuri neigiamai veikia tiek vaikų, tiek tėvų emocinę būseną.

„Aš pati esu veikli mama, o per tas veiklas pastebėdavau, kad ne visada pavyksta pakankamai laiko skirti vaikams. Nors taip manyti pagrindo aplinkiniai nematė, aš pati visada jausdavau stresą ir liūdesį. Per karantiną kasdien valandai išeidavau į lauką pasivaikščioti ir man kilo idėja – jei žmonės skaičiuoja nueitus žingsnius ir iš paskutiniųjų stengiasi įvykdyti tikslą, net jei tiesiog vaikšto ratais aplink namus, o kiti skaičiuoja kalorijas, miego laiką, kodėl taip pat neskaičiuoti laiko, praleisto su šeima? Tokia priemonė padės ne tik vaikams, bet ir tėvams jaustis užtikrintai, kad vaikai sulaukia pakankamai dėmesio“,– sako „Qualico“ bendraįkūrėja Simona Uleckienė.

Aktualių rinkai sprendimų įvairovė

Ekspertų komisija taip pat puikiai įvertino ir kitų komandų prisistatymus: adaptyvias ausines kuriantį startuolį „Veselis“, užuolaidų ir žaliuzių skaičiuoklę „Curtains Calculator“, platformą „Idooru“, kurioje galima užsisakyti įžymybių video sveikinimus, karinės technikos atpažinimo ir analizavimo socialiniuose tinkluose įrankį „IMINT.AI“, platformą nuotoliniam ligų diagnozavimui „Metaboceus“ bei valiutinės rizikos valdymo įrankį „CorpHedge“.

Registracija į trečiąjį „TechHub“ startuolių pre-akceleratoriaus ciklą prasidės balandžio mėn.

TechHub – tai Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūros (MITA) įgyvendinamas projektas, skirtas ankstyvos stadijos inovatyvių verslo idėjų kūrimui, intensyviam startuolių augimui bei verslumo ekosistemos tvariai plėtrai vystyti. Projekto tikslas – paskatinti tyrėjus, mokslininkus, studentus ir verslo atstovus vystyti inovatyvias verslo idėjas, suteikti jų komandoms įvairiapusę inovacijų ir verslo paramos pagalbą ir sudaryti galimybes intensyviam aukštos pridėtinės vertės žiniomis grįsto verslo segmento augimui Lietuvos ekonomikoje. Kviečiame visas su projektu susijusias naujienas sekti Facebook, ir LinkedIn platformose, taip pat https://mita.lrv.lt/lt/veiklos-sritys/mita-vykdomi-projektai/techhub.

Projektas finansuojamas Europos regioninio plėtros fondo lėšomis. Veiksmų programos priemonės numeris ir pavadinimas: 01.2.1-LVPA-V-842 „Inogeb LT“

Projekto kontaktai:

Projekto vadovė Gintarė Narakienė, +370 610 39339, gintare.narakiene@mita.lt

Komunikacijos specialistė Milda Vilčinskaitė, +370 679 90633, milda.vilcinskaite@mita.lt

Viešųjų ryšių specialistė Laura Naimovičiūtė, +370 687 00005, laura.naimoviciute@mita.lt