Projekto tikslai:

3

metai

120

startuolių

60

vizitų į užsienį

200

konsultuotų įmonių ir startuolių

100

įdiegtų inovacijų

30

renginių
Apie

Po VU Tech Hub sparnu veikia ir Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūros (MITA) projektas TechHub. Jis skirtas ankstyvos stadijos inovatyvių verslo idėjų kūrimui, intensyviam startuolių augimui bei verslumo ekosistemos tvariai plėtrai vystyti. Projekto tikslas – paskatinti tyrėjus, mokslininkus, studentus ir verslo atstovus vystyti inovatyvias verslo idėjas, suteikti jų komandoms įvairiapusę inovacijų ir verslo paramos pagalbą ir sudaryti galimybes intensyviam aukštos pridėtinės vertės žiniomis grįsto verslo segmento augimui Lietuvos ekonomikoje.  Projekto metu vykdomos šios veiklos:

 • teikiamos nemokamos ekspertų konsultacijos verslui,
 • organizuojami startuolių pre-akceleratoriai (6 per visą projekto laikotarpį),
 • hakatonai ir kiti renginiai.

Kontaktai


Vardas, pavardė Pareigos Tel. nr. El. paštas
Gintarė Narakienė Projekto vadovė (+370) 610 39339 gintare.narakiene@mita.lt
Milda Vilčinskaitė Komunikacijos specialistė (+370) 679 90633 milda.vilcinskaite@mita.lt
Laura Naimovičiūtė Viešųjų ryšių specialistė (+370) 687 00005 laura.naimoviciute@mita.lt
Martynas Survilas Inovacijų ekspertas (+370) 604 76925 martynas.survilas@mita.lt
       
Lijana Kanarskienė Inovacijų ekspertė (+370) 650 59831 lijana.kanarskiene@mita.lt
Gediminas Rumšas Inovacijų ekspertas (+370) 620 74089 gediminas.rumsas@mita.lt
Ugnius Savickas Inovacijų ekspertas (+370) 650 93397 ugnius.savickas@mita.lt
Viktorija Vilėniškytė Projekto specialistė   viktorija.vileniskyte@mita.lt
       

Konsultacijos inovacijų kūrimui ir diegimui

 

Kas gali konsultuotis?

Konsultuotis su projekto ekspertais gali visi juridiniai asmenys, kurie nori savo veikloje įsidiegti inovacijas ar jas sukurti. Konsultacijų kiekis vienai įmonei neribojamas, jos yra nemokamos.

Kokiomis temomis įmonės gali konsultuotis?

 • Verslo strategija, modeliavimas, naudojant Business Model Canvas (BCM). Kaip atrasti savąją strategiją ir susikurti jos įgyvendinimo planą?
 • Paraiškų rengimas, projektų administravimas ir valdymas. Svarbiausi projektų parengimo ir įgyvendinimo principai, paraiškų pildymo eiga ir jų ekspertinis vertinimas.
 • Verslo ir/ar inovacijų finansavimo galimybės, priemonės ir mechanizmai. Inovacijų paramos priemonės ir institucijos, galimybės dalyvauti InočekiųInostarto ir Inopatento priemonėse.
 • Pelno mokesčio lengvatos: MTEP sąnaudų, intelektinės nuosavybės, amortizacijos, investicinių projektų.
 • MTEP paslaugos ir/ar reikalingos įrangos paieška mokslo institucijose. Pagalba ieškant reikalingų mokslo paslaugų, kontaktų bei įrangos, kuri atitiktų Jūsų verslo poreikius.

Kokia konsultacijų nauda jūsų įmonėi?

 • Gausite nemokamas konsultacijas viso projekto metu jus dominančiomis temomis
 • Sužinosite naujienas ir praplėsite akiratį inovacijų srityje
 • Turėsite galimybę sužinoti apie valstybės teikiamą finansinę paramą
 • Galėsite susipažinti ir keistis idėjomis su kitomis įmonėmis
 • Galėsite dalyvauti inovacijų populiarinimo renginiuose, konferencijose, hakatonuose ir kt.

Atsiliepimai

“TechHub ekspertų teikiamos konsultacijos yra tikrai aukštos kokybės, jos padėjo rasti naudingos informacijos apie įvairias finansavimo galimybes, dominančio verslo sektoriaus aktualijas ir bendrai nuo ko pradėti kuriant verslą.”

Šarūnas BačiliūnasVadovas, STOALab

“Tokios konsultacijos startuolio veikimo pradžioje yra būtinos, nes padeda susitelkti į idėjos ir suplanuotų veiklų gryninimą, padeda išvengti nestruktūrizuoto darbo bei nereikalingų su tuo susijusių išlaidų. Taip pat skatina kritinį mąstymą bei užtikrintumą dėl to, ką darai.”

Artiomas ŠabajevasVadovas, Sveikatus

“Labai džiaugiuosi TechHub projektu, kadangi jis padeda ten, kur startuoliams labiausiai reikia — visur. Startuoliai retai pasižymi pakankamais resursais ir laiko prabanga išsamiai analizuoti kylančius klausimus, o jų atsiranda staiga, labai netikėtų ir įvairiausių. Visada gavau draugišką, argumentuotą ir aiškiai iškomunikuotą pagalbą. Taip pat žavi imlumas grįžtamajam ryšiui.”

Lukas HolsanskisCEO & Co-founder, ConfiStecH

Konsultantai

Lijana Kanarskienė

Inovacijų ekspertė

Martynas Survilas

Inovacijų ekspertas

Lina Vosylienė

Inovacijų ekspertė

Lijana turi daugiau nei 20 metų konsultavimo patirties, yra sertifikuota koučingo trenerė, mokymų lektorė, taip pat yra įgijusi NLP praktiko sertifikatą. Ji gali jus pakonsultuoti verslo strategijos, modeliavimo klausimais, taip pat padėti suprasti pagrindinius projektų parengimo ir įgyvendinimo principus bei atlikti jūsų parengtos paraiškos ekspertinį vertinimą.
Susisiekite:
lijana.kanarskiene@mita.lt
(+370) 650 59831
Martynas jau ketverius metus Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūroje konsultuoja verslo atstovus apie verslo finansavimo galimybes, MTEP paslaugas. Martynas padės susigaudyti inovacijų paramos priemonių ir institucijų gausoje, papasakos apie galimybes dalyvauti kitose MITA priemonėse. Taip pat MTEP veiklą vykdantiems verslams padės atrasti reikalingas mokslo paslaugas, kontaktus ar įrangą.
Susisiekite:
martynas.survilas@mita.lt
(+370) 604 76925
Pre-akceleratorius

 

Kas yra TechHub pre-akceleratorius?

Tai 3 mėnesius trunkančios intensyvios mokymų ir mentorystės sesijos, kurių tikslas – išvystyti startuolio idėją iki minimalaus produkto. Pre-akceleratoriaus dalyviai gilins žinias įvairiose srityse, o tuo pačiu metu galės pasinaudoti ir kitomis MITA inovacijų paramos priemonėmis. Be to, geriausi ekspertų komisijos atrinkti startuoliai turės galimybę vykti į renginius, susitikimus ir akceleratorius ES šalyse, kurių metu turės galimybę prisistatyti investuotojams ir ieškoti verslo partnerių. Planuojami iš viso šeši pre-akceleratoriaus ciklai iki 2020 lapkričio mėn..

Kas gali registruotis į pre-akceleratorių?

Teikti paraiškas dalyvauti pre-akceleratoriuje gali visi startuoliai – didelį ir inovacijomis grindžiamą verslo plėtros potencialą turinčios labai mažos ar mažos įmonės, veikiančios ne ilgiau nei 5 metus. Kiekvienam ciklui bus atrinkta 20 įmonių.

Koks pre-akceleratoriaus mokymų planas (ką veiks startuoliai)?

 • Problemos ir vystymo sprendimo atitiktis, idėjos gryninimas ir tobulinimas
 • Verslo modelio kūrimas ir verslo plano rengimas
 • Produkto kūrimas
 • Prototipo kūrimas, minimalaus gyvybingo produkto kūrimas
 • Testavimas ir vystymas
 • Rinkos pasirinkimas ir tikslinės grupės išgryninimas
 • Rinkodara, prekės ženklo kūrimas ir žinomumo didinimas,
 • Idėjos komercializavimas ir produkto pozicionavimas
 • Pardavimų strategijos ir vykdymo planas
 • Finansavimo planavimas
 • Verslo steigimas, intelektinės nuosavybės apsauga
 • Verslo idėjos pristatymas, idėjos ir produkto vystymo valdymas

Kokia pre-akceleratoriaus nauda jūsų įmonei?

 • Gausite iki 25 000 Eur. vertės paslaugų
 • Nemokamai semsitės patirties iš savo srities ekspertų, kurie padės jūsų idėjas paversti minimaliu produktu
 • Pagilinsite žinias rinkodaros, intelektinės nuosavybės, finansavimo ir kitais klausimais, padėsiančiais sėkmingai vystyti verslą ateityje
 • Galėsite dalyvauti ir kitose MITA priemonėse, pavyzdžiui, Inočekiai, Inostartas ir kt.
 • 5 geriausiai pasirodę startuoliai iš kiekvieno ciklo galės vykti į tarptautinius vizitus, kur užmegs pažintis, ieškos partnerių, dalyvaus B2B susitikimuose
 • Dar 5 startuoliai iš kiekvieno ciklo galės vykti į akceleravimo programas užsienyje, išplėsti kontaktų tinklą, didinti matomą rinkos kapitalui
 • Dalyvausite įvairiuose inovacijų populiarinimo renginiuose, konferencijose, diskusijose, hakatonuose
 • Projekto metu prisistatysite plačiajai auditorijai, tapsite matomi visuomenei ir potencialiems investuotojams

Kas laukia baigus programą?

 • Turėsite minimalų produktą
 • Gebėsite prisistatyti rizikos kapitalo fondams ir generuoti inovatyvias idėjas
 • Galėsite dalyvauti kitose inovatyvaus verslo vystymo iniciatyvose

REGISTRACIJA Į PIRMĄJĮ CIKLĄ: registruotis

Kviečiame prenumeruoti mūsų naujienlaiškįsekite mus FacebookInstagram ir LinkedIn platformose bei dalyvaukite mūsų renginiuose!

Kilus klausimams kreipkitės:

Mentoriai

Ugnius Savickas

Inovacijų ekspertas

Gediminas Rumšas

Inovacijų ekspertas

Organizacijų, vadovų bei vadovaujančių komandų konsultantas su 20 metų konsultavimo ir lektorystės patirtimi, apimančia ugdymo programų kūrimo ir įgyvendinimo, strateginių rengimo ir sesijų moderavimo, inovacijų fasilitavimo veiklose.

Pagrindinės interesų / ekspertinės sritys: aktyvaus ir patirtinio mokymosi (action based, experiental learning) metodai efektyviai savianalizei ir saviugdai, komandos darniam darbui, verslo konkurencingumui ir strategijai, projektų ir pokyčių valdymui, individualiam kūrybingumui ir organizaciniam inovatyvumui skatinti.

Kurdamas ugdymo programas, mentoriaudamas vadovams ar jaunoms įmonėms (startup) ypatingą dėmesį skiriu žmonių kompetencijų suderinimui su strategija, mokymų programos poveikio matavimui, ilgalaikių pasiekimų monitoringui.

Pagrindinės kompetencijos – IT strategijų, galimybių studijų rengimas, informacinių sistemų tobulinimo planavimas, poreikių analizė ir optimalaus sprendimo paieška, tiekėjų parinkimas ir informacinių sistemų projektų valdymas.

Gediminas prisidėjo įgyvendinant esmines iniciatyvas Lietuvoje: – Valstybės konsolidavimo, strateginio planavimo stebėsenos ir turto valdymo sistemų, išmaniosios mokesčių sistemos specifikavimas ir įgyvendinimo priežiūra; – Parengė Lietuvos energijos IT strategiją; – Vykdo – IT valdymo tyrimus Lietuvoje: rašau mokslinius straipsnius ir darau pristatymus mokslo ir komercinėse konferencijose.

Vaidotas Deksnys

Mentorius

Ramūnas Birštonas

Mentorius

V. Deksnys per savo karjerą yra išbandęs daug skirtingų profesijų. 20 metų verslumo patirtis leidžia šiam mentoriui dalytis įgytomis žiniomis apie praktinę verslo pusę, o pamokos, išmoktos steigiant net kelis verslus, padeda planuoti ir numatyti žingsnius ateities perspektyvoje. Šiandien Vaidotas prisideda prie startuolių vystymo strategijos, rinkodaros, projektų administravimo ir kitose srityse. Tačiau jam vesti startuolius sėkmės keliu padeda ne tik profesinė patirtis versle, bet ir saviugdos, sveikos gyvensenos srities įgūdžiai. Vaidotas yra jogos mokytojas, vedantis individualius bei grupinius užsiėmimus, taip pat vedantis jogos pamokas įmonėms ir organziacijoms, dirbantis kartu su užsienio jogos mokyklomis. 15 metų intensyvaus asmenybės ugdymo ir 10 metų savęs tobulinimo patirties leidžia mentoriui sprendžiant nekasdieninius iššūkius tai daryti ramiai, produktyviai, išvengiant neigiamų emocijų.

Ramūnas Birštonas yra Vilniaus universiteto profesorius, turintis 16 metų edukacinio-mokslinio darbo intelektinės nuosavybės srityje patirtį.

2018 m. R. Birštonas su pagyrimu baigė Pasaulio Intelektinės Nuosavybės Organizacijos ir Turino universiteto vykdomą Intelektinės nuosavybės magistro studijų programą. Šiuo metu Ramūnas yra Lietuvos autorių teisių ir gretutinių teisių komisijos pirmininkas, advokatas, specializuojantis intelektinės nuosavybės teisių bylose. Be to, šis mentorius yra ir vienas iš vadovėlio „Intelektinės nuosavybės teisė“ bei mokomosios priemonės „Intelektinės nuosavybės apsauga kūrybinėse industrijose“ iniciatorių, bendraautorių. R. Birštonas dėsto intelektinės nuosavybės dalykus aukštųjų mokyklų studentams, intelektinės nuosavybės srityje vykdo mokslinius tyrimus, publikuoja straipsnius mokslo žurnaluose, veda mokymus.