Inovacijų dirbtuvės

Sumanioji praktika

Sumaniąją praktiką (angl. smart internship) gali atlikti visi Vilniaus universiteto studentai, nepriklausomai nuo studijų programos, pakopos ar kurso. Svarbiausia – Tavo noras tobulėti, maksimaliai išnaudoti visas mokymosi galimybes studijų metais ir atvirumas naujovėms.

Sumanioji praktika organizuojama pagal kūrybinio mąstymo metodiką Design Thinking; praktikos metu studentams organizuojami papildomi mokymai, siekiant ugdyti bendravimo, kūrybiškumo, darbo komandoje kompetencijas.
Be to, su kiekviena komanda tiesiogiai dirba jai priskirtas praktikos vadovas.

Sumanioji praktika yra įmonių paskelbtų realių problemų (angl. case) sprendimas tarpdisciplininėje 5–7 asmenų komandoje, visą procesą palydint praktikos vadovui Universitete ir praktikos mentoriui praktikos organizacijoje. Studentai gali registruotis sumaniąją praktiką atlikti tiek kaip savanorišką (papildomą) praktiką, tiek kaip profesinę studijų praktiką. Žyma apie sumaniosios praktikos atlikimą įrašoma į studento diplomo priedėlį, o taip pat kiekvienam studentui įteikiamas sumaniosios praktikos atlikimo diplomas.

Nauda studentams:

  • dar viena galimybė įgyti praktinės patirties studijų metais;
  • dalykinių žinių gilinimas ir bendrųjų gebėjimų tobulinimas: darbas komandoje, kūrybiškumas, nestandartinis mąstymas, gebėjimas prisitaikyti, problemų sprendimas ir kt.;
  • socialinio tinklo išplėtimas;
  • galimybė plačiau pažvelgti į įgyjamos specialybės panaudojamumo sritis.

Nauda organizacijoms:

  • galimybė prisidėti prie specialistų rengimo;
  • talentų – būsimų darbuotojų atranka ankstyvajame etape;
  • naujas (šviežias) požiūris į iškilusią problemą.

Kontaktai

Vilniaus universiteto Studentų paslaugų ir karjeros skyrius

Saulėtekio al. 9, III rūmai, 104 kab.

Tel. (8 5) 236 6881

El. paštas: karjeroscentras@cr.vu.lt

Plačau