Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūra (MITA) kviečia startuolių komandas, taip pat tuos, kurie nori prisidėti prie kitų idėjų įgyvendinimo, registruotis į projekto „TechHub” pre-akceleratorių. Programos metu startuoliai dalyvaus tris mėnesius trunkančiuose mokymuose, kuriuose su inovacijų ekspertų ir asmeninių mentorių  pagalba vystys savo idėjas, gaus reikalingų žinių tolesnei verslo plėtrai, susipažins su investuotojais ir verslo angelais.

Inovacijų ekspertas ir vienas iš pre-akceleratoriaus mentorių dr. Gediminas Rumšas teigia, jog dabar palankiausias metas kurti ir vystyti startuolius, nes rinkoje yra daugiau lėšų investicijoms, nei idėjų, kurioms galima būtų pinigus panaudoti: „Rizikos kapitalo investicijų į startuolius skatinimui skirta daugiau nei 100 mln. Eur valstybės ir ES struktūrinės paramos lėšų. Taigi, patirties rinkoje yra, pinigų investicijoms irgi – dabar reikalingos komandos su degančiomis akimis ir idėjomis. Būtent jų ir laukiame pre-akceleratoriuje.“

Mokymų metu startuoliai išsigrynins tikslinį klientą, atliks rinkos ir konkurentų analizę, sukurs įėjimo į rinką strategiją, sužinos apie verslo steigimo, produkto vystymo, pozicionavimo, prekės ženklo kūrimo, komandos stiprinimo, finansavimo, intelektinės nuosavybės ir kitas verslo subtilybes. Geriausiai pasirodžiusios komandos taip pat turės galimybę dalyvauti susitikimuose ir akceleratoriuose užsienyje. Planuojama, kad komandos pre-akceleratoriaus veikloms skirs iki 20 valandų per savaitę.

„Dar visai neseniai pre-akceleratoriai Lietuvoje buvo trūkstama startuolių ekosistemos dalis ir gauti svarbiausių žinių apie verslą ir inovacijas praktiškai nebuvo kur. Ši programa startuoliams leis išbandyti savo komandą ir idėją saugioje aplinkoje, niekuo nerizikuojant ir sulaukiant pagalbos kiekviename žingsnyje”, – sako MITA l.e.p. direktorius Gintas Kimtys.

Teikti paraiškas dalyvauti pre-akceleratoriuje gali startuoliai (didelį ir inovacijomis grindžiamą verslo plėtros potencialą turinčios labai mažos ar mažos įmonės, veikiančios ne ilgiau nei 5 metus), taip pat inovatyvią idėją turinčios komandos, ketinančios įregistruoti įmonę pre-akceleratoriaus metu. Nepilnai susiformavusioms komandoms mentoriai taip pat padės surasti trūkstamus komandos narius.

Registruotis taip pat gali komandos ir idėjos neturintys, tačiau norintys prisidėti prie kitų startuolių idėjų įgyvendinimo asmenys. Jiems skirta atskira anketa, kurioje reikia nurodyti savo kompetencijas bei įvardinti sritis, kuriose norima padėti startuoliams. Įvertinusi paraiškas projekto komanda apjungs atskirus asmenis su komandomis, kurioms reikia pastiprinimo.

Registracija į pirmąjį „TechHub“ pre-akceleratoriaus ciklą tęsis iki spalio 23 d. Atrinkti kandidatai bus kviečiami į motyvacinį pokalbį su pre-akceleratoriaus mentoriais. Startuoliai bus vertinami atsižvelgiant į jų vystomo produkto inovatyvumą ir perspektyvumą bei komandos kompetencijas, galimybes išvystyti produktą. Įvertinus paraiškas dalyvauti programoje bus pakviestos 25 komandos. Pre-akceleratorius prasidės lapkričio 9 d.

Registracija startuolių komandoms

Registracija asmenims, norintiems prisidėti prie kitų komandų idėjų įgyvendinimo

Daugiau informacijos apie pre-akceleratorių

TechHub – tai Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūros (MITA) įgyvendinamas projektas, skirtas ankstyvos stadijos inovatyvių verslo idėjų kūrimui, intensyviam startuolių augimui bei verslumo ekosistemos tvariai plėtrai vystyti. Projekto tikslas paskatinti tyrėjus, mokslininkus, studentus ir verslo atstovus vystyti inovatyvias verslo idėjas, suteikti jų komandoms įvairiapusę inovacijų ir verslo paramos pagalbą ir sudaryti galimybes intensyviam aukštos pridėtinės vertės žiniomis grįsto verslo segmento augimui Lietuvos ekonomikoje. Kviečiame visas su projektu susijusias naujienas sekti Facebook, Instagram ir LinkedIn platformose, taip pat https://mita.lrv.lt/lt/veiklos-sritys/mita-vykdomi-projektai/techhub.

Projektas finansuojamas Europos regioninio plėtros fondo lėšomis. Veiksmų programos priemonės numeris ir pavadinimas: 01.2.1-LVPA-V-842 „Inogeb LT“

Projekto kontaktai:

Projekto vadovė Gintarė Narakienė, +370 610 39339, gintare.narakiene@mita.lt

Inovacijų ekspertas Gediminas Rumšas, +370 620 74089,  gediminas.rumsas@mita.lt,

Inovacijų ekspertas Ugnius Savickas, +370 650 93397ugnius.savickas@mita.lt,

Komunikacijos specialistė Milda Vilčinskaitė, +370 679 90633, milda.vilcinskaite@mita.lt

Viešųjų ryšių specialistė Laura Naimovičiūtė, +370 687 00005, laura.naimoviciute@mita.lt