Trys Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūros (MITA) projekto „TechHub“ konsultacijų klientai, UAB „Elertis“, MB „Pakas“ ir MB „Inno Hemp“ gavo ES investicijų priemonės „Inostartas“ finansavimą inovatyvioms idėjoms įgyvendinti. Pildyti paraiškas ir kitus dokumentus įmonėms padėjo „TechHub“ ekspertai, atlikę paraiškų vertinimą, pateikę pastabas, pasiūlymus ir suteikę pagalbą kitais įmonėms aktualiais klausimais.

„Džiaugiamės, kad galime prisidėti prie šių jaunų, tačiau daug potencialo turinčių įmonių idėjų įgyvendinimo. Lydėjome jas nuo pat pradžių – nuo idėjos išsigryninimo iki paraiškos parengimo ir pateikimo. Tikime, kad jos gali padėti spręsti reikšmingas visuomenės, aplinkosaugos, taršos problemas, pasiūlyti patrauklius sprendimus modernėjančiai darbo rinkai,“– sako projekto vadovė Gintarė Narakienė.

Darbo optimizavimas, ekologiškos pakuotės ir žalioji energija

Beveik 40 tūkst. Eurų finansavimą gavo startuolis „Elertis“, kuriantis decentralizuotą skaitmeninę atsinaujinančios energijos mainų platformą. Ji leis net ir mažiausiems žaliosios energijos gamintojams tiesiogiai parduoti savo pagamintą energiją vartotojams. „Tai padarys rinką daug atviresnę, liberalesnę ir patrauklesnę tiek elektros gamintojams, tiek vartotojams. Pasitelkiant dirbtinį intelektą, elgsenos studijas, mašininį mokymąsi vartotojai bus skatinami tapti aktyviais rinkos dalyviais, prisidėti kuriant sprendimą energijos suvartojimo mažinimui ar efektyvesniam jos vartojimui,“– sako vienas iš „Elertis“ įkūrėjų Darius Bružas.

Finansavimo sutartį taip pat pasirašė startuolis „Pakas“, gavęs beveik 32 tūkst. Eurų inovacijai įgyvendinti. „Pakas“ kuria antrinio pakavimo įrenginį, atliekantį visas pakavimo funkcijas viename prietaise. Šiuo metu rinkoje analogiško kombinuoto įrenginio nėra, dažniausiai klientai perka atskirus įrenginius prekei į dėžę pilnai supakuoti. „Tai palengvins gamintojui darbą, sumažins žmonių, reikalingų pakavimo procese, kiekį, kas itin aktualu pandemijos, taip pat senstančios visuomenės kontekste. Iki šiol pakavimo procesui reikėjo 4-5 žmonių, o pritaikius šią inovaciją reikės tik vieno pakavimo operatoriaus, prižiūrinčio mechanizmą,“– sako „Pakas“ direktorius Marijus Žaldarys.

Startuolis „Inno Hemp“ gavo 28 tūkst. Eurų paramą projektui įgyvendinti. Įmonė, bendradarbiaudama su Kauno Technologijos universitetu, siekia sukurti optimalią bioskaidaus plastiko kompoziciją panaudojant kanapių celiuliozės užpildą bei identifikuoti galimybes naudoti medžiagą pakuočių 3D spausdinimo technologijoje. Šis sprendimas galėtų sumažinti plastiko panaudojimą vienkartinių pakuočių gamyboje ir  prisidėti prie gamtai daromos žalos mažinimo. „Inovatyvios pakuočių medžiagos formulės atradimas leistų rinkai pasiūlyti inovatyvų sprendimą – biopolimerinę medžiagą, tinkančią nestandartinių pakuočių gamybai, kurios pasižymėtų greito suirimo savybėmis pakuotės gyvavimo ciklo pabaigoje,“– sako „Inno Hemp“ generalinis direktorius Naglis Dalikas.

Konsultacijų nauda

MB „Pakas“ direktorius M. Žaldarys sako, jog konsultacijų metu jautė didelį „TechHub“ komandos atsidavimą: „Projekto komandos nariai atsakė į visus mano klausimus net ir ne darbo metu. Konsultantai taip pat suorganizavo susitikimus su žmonėmis už projekto ribų, kurie specializuojasi atitinkamose srityse ir gali atsakyti į mano klausimus išsamiau. Tikiuosi ir toliau bendradarbiausime.“

„Inno Hemp“ generalinis direktorius N. Dalikas pasakojo, jog „TechHub“ ekspertai padėjo ir padeda pasirinkti tinkamiausius ES finansavimo šaltinius, kurie finansuotų įmonės vystomas veiklas. „Konsultuojamės visais su finansavimu susijusiais klausimais – nuo tinkamo fondo pasirinkimo iki paraiškos užpildymo ir pateikimo. Esame labai patenkinti konsultacijomis ir aukščiausio lygio ekspertais. Apskritai, šis projektas yra viena iš esminių iniciatyvų, padedančių kurti inovacijas ir toms inovacijos pasiekti pasaulį,“– sako jis.

Startuolio „Elertis“ bendraįkūrėjas D. Bružas pasakoja, kad „TechHub“ konsultacijos truko daugiau nei mėnesį, keletą kartų per savaitę įvairiais kanalais – telefonu, laiškais: „Konsultantai mūsų idėją puikiai padėjo perteikti paraiškoje, be šios pagalbos tikrai nebūtumėme taip gerai pasirodę. Esame patenkinti ir rekomenduotume visiems, kuriems reikalinga pagalba kuriant inovacijas.“

MITA l.e.p direktorius Gintas Kimtys džiaugiasi tokiu dideliu įmonių susidomėjimu konsultacijomis: „Įmonės itin aktyviai registruojasi ir domisi šiuo projektu. Šiandien konsultacijų veiklose dalyvauja jau 33 įmonės, o ekspertai nuolat iš jų sulaukia pagyrimų ir padėkų. Su nekantrumu laukiame, kol galėsime rinkoje išvysti jų sukurtas ar įdiegtas inovacijas.“

Projekto „TechHub“ ekspertai verslus konsultuoja paraiškų rengimo, finansavimo, projektų administravimo ir valdymo, strategijos, mokesčių ir kitais klausimais. Registruotis į konsultacijas gali visi juridiniai asmenys, kurie nori savo veikloje įsidiegti inovacijas ar jas sukurti. Konsultacijų kiekis vienai įmonei neribojamas, jos yra nemokamos.

Į konsultacijas galima užsiregistruoti čia.

TechHub – tai Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūros (MITA) įgyvendinamas projektas, skirtas ankstyvos stadijos inovatyvių verslo idėjų kūrimui, intensyviam startuolių augimui bei verslumo ekosistemos tvariai plėtrai vystyti. Projekto tikslas – paskatinti tyrėjus, mokslininkus, studentus ir verslo atstovus vystyti inovatyvias verslo idėjas, suteikti jų komandoms įvairiapusę inovacijų ir verslo paramos pagalbą ir sudaryti galimybes intensyviam aukštos pridėtinės vertės žiniomis grįsto verslo segmento augimui Lietuvos ekonomikoje.  .  Kviečiame visas su projektu susijusias naujienas sekti Facebook, Instagram ir LinkedIn platformose, taip pat https://mita.lrv.lt/lt/veiklos-sritys/mita-vykdomi-projektai/techhub.

Projektas finansuojamas Europos regioninio plėtros fondo lėšomis. Veiksmų programos priemonės numeris ir pavadinimas: 01.2.1-LVPA-V-842 „Inogeb LT“