Po trijų mėnesių trukmės intensyvių mokymų ir mentorystės sesijų, „TechHub“ pre-akceleratorių baigė trečioji startuolių karta. „TechHub Demo Day #3” renginio metu 8 perspektyviausios ir labiausiai programos metu pažengusios komandos prisistatė investuotojams ir inovacijų ekspertams, o 5 iš jų apdovanotos vertingais prizais – kelionėmis į pasirinktus akceleratorius ES šalyse bei trumpalaikėmis komandiruotėmis užsienyje.

Startuolių prisistatymus vertino patyrusi inovacijų ekspertų ir investuotojų komisija – „Startup Wise Guys Lietuva“ fondo partnerė Jonė Vaitulevičiūtė, Vilniaus universiteto fondo direktorius Justinas Noreika, „Iron Wolf Capital“ partneris Tomas Martūnas, taip pat projekto „TechHub“ mentoriai ir lektoriai, padėję komandoms visos programos metu. Komisija laimėtojus atrinko atsižvelgdama į startuolių pažangą, komandą, perspektyvumą, prisistatymą renginyje ir kitus kriterijus.

Skaitmeninis parfumeris

Startuolis „Nyuance“ kuria skaitmeninį sprendimą, kurio pagalba žmonės galės pasigaminti išskirtinius, personalizuotus kvepalus. Pasitelkdama dirbtinį intelektą, mašinų mokymąsi bei parfumerijos ir psichologijos žinias, komanda siekia apjungti penkis žmogaus pojūčius unikaliam kvapui sukurti namuose ir šią paslaugą padaryti prieinamą kiekvienam.

„Startuolio idėja kilo iš patirties, dirbant šioje srityje ir kasdien susiduriant su klientų problemomis – turbūt 90 proc. žmonių skundžiasi, kad jiems sunku išsirinkti tinkamus kvepalus. Taip pat stebint rinkos tendencijas – pastartuoju metu ypatingai svarbi tampa personalizacija. Jau dabar naudojamės inovatyviais produktais parfumerijoje, kurių pagalba kuriame kvepalus, tačiau, matant jų trūkumą ir įvertinant visą kitą problematiką, gimė idėja sukurti skaitmeninį parfumerį“,– sako startuolio įkūrėja Ramunė Gvozdaitė.

Senjorų įdarbino platforma

Startuolis „Gen4Gen” kuria C2C ir B2B skaitmeninę platformą, padėsiančią vyresnio amžiaus žmonėms būti aktyviems, jaustis reikalingais, lengviau grįžti į darbo rinką. Platformoje žmonės gali parduoti savo teikiamas paslaugas klientams, kurie nespėja atlikti savo kasdieninių įsipareigojimų ir užduočių. Paslauga gali būti bet kokia – namų tvarkymas, vaikų ar gyvūnų priežiūra, nuotolinės konsultacijos teisiniais, finansiniais ar kitais klausimais. Paslaugos teikėjas gali laisvai rinktis, kiek ir kokiu metu nori dirbti bei kiek uždirbti.

„Mano tėtis prieš keletą metų išėjo į pensiją. Per vieną dieną jo gyvenimas visiškai pasikeitė – neliko įprastos rutinos, socialinio gyvenimo, jis nesijautė reikalingas. Todėl aš, susirūpinusi dėl jo psichologinės ir fizinės sveikatos, stengiausi jį užimti mažais darbeliais – prašiau nuvesti dukrą į mokyklą, ką nors sutaisyti, pakabinti paveikslus. Dabar jis – labai užimtas žmogus. Tai paskatino mane pasigilinti į galimybes save realizuoti senjorams. Juk mūsų visuomenė sensta – planuojama, kad jų 2050 m. pasaulyje bus daugiau nei 2,1 mln.”,– sako startuolio bendraįkūrėja Irma Lukoševičienė.

Interaktyvi mokymosi platforma

„BBright“ kuria interaktyvią personalizuotą matematikos mokymosi platformą „Elicėjus“, kurioje moksleivių lauks mokomųjų dalykų vaizdo pamokos, teorinė medžiaga ir užduotys. Šis sprendimas leis mokiniui savu tempu perprasti sudėtingiausias temas. Kursuose bus progresuojama per skirtingus lygius, renkami taškai ir dalijamasi pasiekimais su bendraamžiais. Platformos dėka mokymasis virs linksma pažintine patirtimi.

„Matematika, ko gero, moksleiviams sekasi sunkiausiai – ji sudaryta iš daug sluoksnių, o ko nors nesupratus, atsiveria spragos, kurios laikui bėgant kaupiasi. Norėjome sukurti platformą, kuri identifikuoja tas spragas ir padeda progresuoti. Mes specifiškai atitaikome „Elicėjus“ turinį pagal valstybines švietimo programas – žvelgiame į kiekvienos rinkos matematikos mokymo programą ir pagal ją atitaikome personalizuotą turinį“,– sako startuolio bendraįkūrėjas Mantas Vičius.

Virtuali elektrinė

Startuolis „Balancy“ kuria virtualią elektrinę, buriančią elektros energijos komercinius vartotojus bei gamintojus, turinčius šildymo ar šaldymo sistemas, generatorius, baterijas. Sprendimo dėka, jie galės trumpam sumažinti ar padidinti elektros energijos vartojimą ar generaciją. 

„Didėjantis atsinaujinančių elektros šaltinių kiekis kelia elektros sistemos stabilumo iššūkius, kuriems išspręsti reikalinga brangi infrastruktūra, kaip komercinio lygio baterijos. Mes padedame stabilizuoti elektros sistemą, įgalindami įmonių lanksčius procesus ir panaudodami juos elektros sistemos balansavimui. Komerciniams vartotojams tai atneša papildomas pajamas, o perdavimo sistemą daro patikimesnę ir tvaresnę bei užtikrina žaliosios elektros patekimą į sistemą“,– sako „Balancy“ įkūrėjas Karolis Subačius.

Inovatyvi laiko matavimo sistema sportininkams

„Motion trials“ kuria trumpų distancijų laiko matavimo sistemą. Šio įrankio pagalba galima lengvai sekti sportininkų bėgimo rezultatus, koreguoti treniruočių planus. Įrankis bus prieinamas kiekvienam, ne tik profesionaliems sportininkams, kadangi, pasak startuolio bendraįkūrėjo Vytauto Želvio, bėgimas yra vyrauja visose sporto šakose, kurioms reikalinga išvystyti greitį – futbole, krepšinyje ir tt.

„Tai tėra startuolio pradžia. Mūsų vizija – sukurti mobilią platformą bei įrenginius, kurių pagalba sportininkai gali paprastai išsitestuoti savo fizinę būklę ir kartu gauti visiems suprantamus patarimus ir įžvalgas, kurios padės taisyklingai sportuoti“,–  sako Vytautas Želvys. 

Renginio metu savo sėkmės istorijomis taip pat pasidalino investicijas pabaigus programą jau gavę praėjusių pre-akceleratoriaus ciklų dalyviai – „Benme“ bei „Oxus.AI“. Startuolis „Benme“ vysto darbuotojų naudų ir tiekėjų valdymo platformą, skirtą įmonėms bei personalo specialistams, besirūpinantiems papildomomis darbuotojų naudomis. Startuolis „Oxus.AI“ – tai dirbtinio intelekto algoritmų pagrindu sukurtas įrankis, perklausantis 100 proc. pokalbių, įvykstančių tarp kliento ir vadybininko skambučių centruose, bei įvertinantis jų kokybę.

TechHub – tai Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūros (MITA) įgyvendinamas projektas, skirtas ankstyvos stadijos inovatyvių verslo idėjų kūrimui, intensyviam startuolių augimui bei verslumo ekosistemos tvariai plėtrai vystyti. Projekto tikslas – paskatinti tyrėjus, mokslininkus, studentus ir verslo atstovus vystyti inovatyvias verslo idėjas, suteikti jų komandoms įvairiapusę inovacijų ir verslo paramos pagalbą ir sudaryti galimybes intensyviam aukštos pridėtinės vertės žiniomis grįsto verslo segmento augimui Lietuvos ekonomikoje. Kviečiame visas su projektu susijusias naujienas sekti Facebook, ir LinkedIn platformose, taip pat https://mita.lrv.lt/lt/veiklos-sritys/mita-vykdomi-projektai/techhub.

Projektas finansuojamas Europos regioninio plėtros fondo lėšomis. Veiksmų programos priemonės numeris ir pavadinimas: 01.2.1-LVPA-V-842 „Inogeb LT“

Projekto kontaktai:

Projekto vadovė Gintarė Narakienė, +370 610 39339, gintare.narakiene@mita.lt

Komunikacijos specialistė Milda Vilčinskaitė, +370 679 90633, milda.vilcinskaite@mita.lt

Viešųjų ryšių specialistė Laura Naimovičiūtė, +370 687 00005, laura.naimoviciute@mita.lt